Základní škola a Mateřská škola, Ostrava - Poruba,
Ukrajinská 19, příspěvková organizace
  Ukrajinská 19/1535 708 00 Ostrava – Poruba

The Peace Crane projekt

Po přestávce způsobené covidem jsme se opět zapojili do The Peace Crane Project. Naším partnerem bylo tentokrát volnočasové zařízení na ostrově Kodiak u pobřeží Aljašky. Tak daleko naši origami jeřábi ještě nikdy neputovali.

Se žáky 8.A, 8.B a 6.A jsme se seznámili s příběhem Sadako Sasaki, japonské dívky, jejíž snaha přežít následky atomového útoku a touha po míru byla u počátku rozsáhlého hnutí. Vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině děti vnímaly příběh Sadako i celou problematiku mnohem intenzivněji než v minulých letech a měly příležitost sdílet informace i pocity.

Papíroví jeřábi, které jsme složili, a dopisy, které jsme napsali, nyní putují přes Atlantický oceán, a my netrpělivě čekáme na obálku z Aljašky.

22.06.2022